DCS Ka-50: Black Shark

DCS Ка-50: Черная Акула

Digital Combat Simulator: Black Shark (BS) je nejnovější přírůstek (17.10.2008) do řady simulátorů, kterou na jaře 1996 svým vydáním zahájil simulátor Su-27 Flanker, pokračoval v ní Flanker verze 2.0 a 2.5, poté se koncem roku 2003 objevil Lock On: Modern Air Combat a až do teď poslední Lock On: Flaming Cliffs, vydaný v prosinci 2006.

BS je tentokrát simulátorem pouze jediného stroje - moderního bojového vrtulníku Kamov Ka-50. Oproti svým předchůdcům je simulátor zase o kus dále, tentorkát je největší změnou příklon k realističnosti zejména co se avioniky týče, všechny předchozí hry této řady byly oproti realitě značně zjednodušené. Ruku v ruce s realističností jde také přechod na plně trojrozměrný, prakticky plně funkční klikatelný kokpit. Drobnějších změn doznala grafika. Vzhledem k tomu, že většinu času budete trávit pár metrů nad zemí, jsou ve hře propracovanější 3D modely a textury vojenské techniky. Samozřejmostí je editor misí, zase o něco lepší, než dříve.

Kde koupit BS
Hra je zatím distribuována pouze v Rusku. Bohužel ji ještě nelze koupit přes e-shop, tak asi jediná legální cesta je si ji koupit a poslat přes někoho známého v Rusku. Anglická verze, distribuovaná i mimo Rusko, bude k dispozici patrně s několikatýdenním nebo měsíčním spožděním.
Máte ruskou verzi, ale azbuka vám dělá problémy?
Ruskou verzi si snadno z větší částo poangličtíte smazáním adresáře "ru" na cestě "Ka-50\l10n". Doporučuji jej spíše smazat, pro případ, že by se v budoucnu ještě hodil.
Více informací o BS
Oficiální stránky DCS: Black Shark
Preview na SimHQ - část 1, část 2, část 3
Videotutorialy - výborný začátek, pokud vám z manuálu není něco jisté
SVK Squad - letka se nyní z proudových strojů přeškoluje na Ka-50 :)
Co bude dále na této stránce

Chtěl bych, aby tato stránka sloužila jako zdroj základních informací pro hráče, kteří by se s touto hrou rádi seznámili a vyzkoušeli ji. Určitě nečekejte rozsah, jaký je na tomto webu u povídání o Lock On: Modern Air Combat. Součástí instalace hry je i obsáhlý a čtivý návod, ve kterém je popsáno vše, co jen můžete potřebovat. Proto zde zbytečně nebudou návody na ovládání jednotlivých systémů Kamovu.
Přístupů od 24. 4. 2002